OROSPU KİME DENİR?

OROSPU KİME DENİR?

-Yazan, katkı yapan, katılan, .. gereğini yapanlara ADAM denir.

OROSPU KİME DENİR? 

● Suçlu veya suçsuz iki insan açlıktan ölürken sofrasına “Bismillah” ile oturup, tıka basa tıkındıktan sonra geğirerek “Hamdolsun” diyerek kalkan ve “bunlar terörist, bırakın açlıktan gebersinler” nutkunu atan şerefsizlere orospu denir. 

● Milleti ikiye bölen, kin ve nefret tohumlarını serpiştiren, kendi çıkarları için gözü hiç bir şeyi görmeyen, ikiye böldüğü halkın yarısına “terörist” demekte dahi bir beis duymayan narsistlere orospu denir. 

● Milletvekili, Bakan olmak için öpmediği ayak, yalamadığı kıç kalmayan, Milletvekili, Bakan olduktan sonra kendisine bu vatanı emanet eden, seçme, seçilme hakkını veren Uluğ Başbuğ Atatürk'e dil uzatan onursuzlara orospu denir. 

● Milletin malı olan kamu arazilerini alarak zenginleşen, daha sonra da malını gaspettiği halkın “mahrem yerine koyacağım” diyen arsızlara ve bunları koruyanlara orospu denir. 

● 45 tane erkek çocuğuna tecavüz edilirken bu iğrenç olaya ”münferit/bir defadan bir şey olmaz” diyene ve buna tepkisiz kalarak evinden dışarı cıkmayanlara orospu denir. 

● Kuran'dan ayetler üfleyerek yetim hakkını çalanlara, haram para ile servet değerinde aksesuar takanlara, bunlara önemsiz bir vaka gözüyle bakan hırsızlara orospu denir. 

● Bu olayları izlediği halde görmeyen, işittiği halde duymayan, dili ile doğruyu konuşmayan, kalemi ile gerçekleri yazmayan satılmışlara orospu denir. 

BÜTÜN BUNLARA RAĞMEN 

“Olsun çalıyorlarsa da yapıyorlar ya.” tümcesini slogan haline getirerek peşlerinden gidenlere ise “OROSPU” sözcüğü lütuf ve iltifat sayılır. 

Lütfen doğru sözcüğü siz bulun! 

Kadının orospusu zararsızdır. 

Tanrı erkeğin orospusundan, özellikle de sakallı/sarıklı/cübbeli/badem bıyıklı olanından korusun. 

Biliyorum, orospu listesini uzatmak mümkün... dileyen listeyi uzatsın. 

-Yazan, katkı yapan, katılan, .. gereğini yapanlara ADAM denir.


Alican Güzeldir

24 Blog Paylaşım

Yorum
Ümit Tftk 2 yıl

Çok güzel bir yazı olmuş yıllardır savunduğum bir şey asıl orospular çok farklı.